לקוחות מספרות

נועם ועומרי

לידה אביגיל
תודה על ההכלה, התמיכה והאכפתיות לכל אורך הדרך.
תודה שהיית קשובה לחששות והפחדים, והשתלבת בסיפור שלנו בכזו רגישות. תודה שעזרת לי להחזיק דרך הכאב, עם הרבה אמפטיה וביטחון. תודה שהחדרת בי את האמונה שאפשר אחרת. ועוד יותר תודה שהוכחת לנו את זה ברגע האמת. זכינו בך. בהרבה אהבה והערכה נועם ועומרי

רלי ואלעד

לידה ירין
היית שם כמו עוגן לשלושתינו. שברנו שני שיאים ביחד. מלאכית אהובה שלנו, בשלהי שבוע 17 חיפשנו דולה. אחת שתהיה חזקה, מכילה, מחבקת ושתוביל אותי יד ביד ללידה המיוחדת שלי. ידעתי ברגע אחד שזו את. ועדיין, לא ידעתי עד כמה תהיי אבן בסיס לתהליך שלנו.
ואז בלידה… היית בשבילנו כמו המלאך השומר . הגנת עלינו, ליווית והדרכת אותנו. שברנו שני שיאים ביחד. האחד אשמור בסוד. והשני? שברנו את מעגל הלידות הקיסריות שלוש דורות אחורה במשפחתי, וילדתי ואגינאלית. הרוגע והאמונה, הנוכחות והאנרגיה המדהימה לא נתנו לי להישבר בשום מובן שקיים.

רותם ויניב

לידה יונתן
חופית אהובה שלנו, רק מי שמכיר אותך יבין עד כמה את מלאכית שעושה הכל מהלב! על כל הקסם שלך, האיכפתיות, היצירתיות והפתרונות היצירתיים שלך בזמן אמת כבר כולן העידו. ואני אוסיף שתמיד היה לי ברור שכשאני אלד תהיה לצידי דולה שתעזור לי לעבור את הלידה בדרך שלי. ובכל זאת, תהיתי איך עוברים חוויה הכי אינטימית שכזו עם אדם שמכירים פחות מחודשיים? למזלנו, משמיים הגענו אליך והחיבור היה הכי פתוח וטבעי שבעולם. אין ספק שזה בזכות ההכלה הענקית שלך וחוסר השיפוטיות, הסבלנות, הדאגה והאיכפתיות. מרגיש כי ליווי והעצמה זה בעורקייך ואת נותנת את הכוח להיות האישה והאמא שאני. תודה על היותך מעל ומעבר, על התמיכה לפני וגם הרבה אחרי שהקטני הגיח לעולם. על המענה והיעוץ מאמא מנוסה וחכמה לאמא טריה ומבולבלת 🙂 אוהבים מלאנתלפים! משפחת לוי

אסתי וזיו

לידה ירדן
אין מילים לתאר את הערכה שיש לי לאישה מאחורי האתר הזה... מרגע שהעניינים התחילו להיות רציניים, צלצלנו לחופית והיא הגיעה בזריזות עם כל הציוד האפשרי ואנרגיות מדהימות. היא שינתה את הסיטואציה ממצב קשה, מפחיד ובלתי נסבל (לידה ראשונה) למסע מרגש... מסע של 58 שעות מרגע ירידת המים בבוקר יום כיפור ועד למפגש של אשתי ושלי עם ביתנו הראשונה - ירדן. (אפילו המיילדת רעיה באיכילוב החמיאה לה אחרי שהיא עזבה). חופית... ניתן לומר פה המון דברים, אבל אסכם במילה אחת שמבחינתי מכילה הכל יחד.. תודה.!!!

שרית וסהר ממי

לידה אריאל
אני יושבת מול המחשב ומחפשת מילים שיוכלו לתאר באופן מספק את החוויה שעברנו איתך ואת מה שאנחנו מרגישים אליך ומאוד קשה למצוא כאלה. רץ לי סרט בראש של מה היה קורה אם לא הייתי בוחרת בך להיות הדולה שלנו. אני בטוחה שחווית הלידה המדהימה שחרוטה לי כרגע בראש לא הייתה מדהימה אם את לא היית בתמונה. שינית לי דרך חשיבה וגרמת לי להאמין שהכל אפשרי, עזרת לי למצוא כוחות ענקיים שטמונים בי. הלידה הפעילה אליה התכוננו תשעה חודשים התקיימה בדיוק כמו שתכננו, התכוונו והזמנו. לידה בה אני, בעלי והתינוקת שלנו (וכמובן שאת) עבדנו בשיתוף פעולה מלא כדי ליצור חיים חדשים בצורה חיובית רגועה ונעימה! ויחד עם הכאב הפיזי הגדול הייתי חוזרת לרגע הזה עוד מיליון פעמים. חוץ מהלידה שהייתה קסומה, את עברת ועדיין עוברת אתנו תהליך. מסבירה ומציעה מה נכון ומה כדאי לעשות כשאנחנו לא מבינים ומרגיעה כשאנחנו נלחצים. הטלפון שלך תמיד זמין בשבילנו והסבלנות אף פעם לא נגמרת.. לפעמים אני לא מבינה איך זה קורה, אבל אז אני אומרת לעצמי שכנראה זה הייעוד שלך ובחרת לעשות בחיים את מה שאת באמת אוהבת! וזו מתנה בשבילך, ומתנה גדולה יותר בשביל כל הנשים שזוכות לפגוש אותך ולהזמין אותך להיות חלק מחייהם. אז חופית אהובה, לחלק הזה סהר מצטרף ואנחנו רוצים להגיד לך פשוט תודה! אנחנו אוהבים אותך מכל ליבנו ומחכים ללידה הבאה, שללא ספק תהי בה!

אוסנת רצון

לידה ענבר
קודם כל והדבר הכי חשוב שאני רוצה להגיד לך הוא - תודה ענקית!! תודה שהיית איתי בלידה של ענבר ותודה לגורל שזימן את ההיכרות ביננו. זו הלידה השלישית שלי, בלידה הראשונה היתה לי חוויה לא טובה של היתקעות וחוסר זרימה. שהותירה בי תחושת החמצה וכישלון. בלידה השניה שלי לקחתי מיילדת פרטית. היא היתה קלה והחזירה לי את הביטחון ביכולת שלי להתמודד עם לידה. ואז הגיעה הלידה השלישית… חברות המליצו לי על דולה, ולמרות שלא ידעתי מה זה אומר, סמכתי עליהן וחיפשתי לי מישהי שתתאים. כמו כל דבר אחר בחיי, גם פה, חיכיתי לרגע של בשלות. והוא הגיע, בדמות המלצה חמה מחברה טובה, מבלי שבכלל שאלתי אותה. נפגשנו, הכרנו, ועדיין לא הבנתי מה הקטע…אבל זרמתי. ואז הגיעה הלידה ואני לא יכולה לתאר כמה עזרת לי. חווית הלידה שלי השאירה בי תחושה של כוח ועוצמה. בעלי שהיה בחדר לידה היה יכול להיות רגוע ,כי את היית שם כדי להרגיע גם אותו. כשהוא היה רגוע, אני יכולתי להתפנות ללדת מבלי לחשוב עליו ואיך להרגיע אותו. את היית שם כל הזמן. בכל ציר שגבר, ידעת להנחות אותי להתמודדות, והרי זה פלא- ידעת בדיוק איך לעזור לי בכל רגע נתון. מפעם לפעם הוצאת הפתעות מ"תיק הקסמים" שלך, שעזרו ללידה להתקדם, או סתם להנעים את הטעם בפה. כששאלו אותי כל מיני שאלות שלא ידעתי איך לענות עליהם, עזרת לי להבין ולהחליט את הדרך שמתאימה לי . בעודי כורעת ללדת, דאגת שאהיה בתנוחה שמתאימה לי . אם לא היית איתי, אין לי ספק שהלידה הזו היתה נראית אחרת !

ענת גוטמן

לידה איתן
חופית אהובה שלי, אין לי מספיק מילים להביע תודה.היית לצידי ברגעים מבלבלים, כשהיה צריך לקבל החלטות ומהר, וגם ברגעים המרגשים, כשהגור שלי הגיח לאוויר העולם. את מקור להשראה ואמונה. מקצוענית עד קצה שערות ראשך ותמיד איכשהו למרות כל העומסים שעליך, מכילה ותומכת. נתת לי הרבה ביטחון ואיפשרת לי להחליק במעבר הרגיש מהלבד לביחד. תודה לך ! כל יולדת צריכה דולה, ואם זו את, זו זכיה. ממני והפיץ

נטלי ועומר

לידה לונה
רגעים של אושר.. מודה לך על הקסם שבך, השלווה, המקצועיות והחיוך המחבק. מבלי לומר מילה, המבט שלך מדבר, העיניים שלך מקשיבות, ואת קורנת שהכל יהיה בסדר. יכולת מדהימה יש לך, ואני מאושרת שזכיתי לקבל אותך לצידי בלידה העוצמתית הזו. הענקת לי חוויה מעצימה, כוח נשי ואהבה גדולה.

גל וחן

לידה בת
ממש קשה לסכם, אבל דבר אחד ברור- בלעדייך הכל היה נראה אחרת לגמרי. תודה שעזרת לנו להגשים את משאלת הלידה שלנו! את השילוב שחיפשנו בתומכת לידה - חום ואמהות מצד אחד ורצינות ומקצועיות מצד שני. כל זיכרון הלידה עטוף בתחושה חזקה של תמיכה ויציבות- שאת סיפקת. נתת לחן את המרחב לתמוך בי פיזית ולעודד את רוחי, וריחפת מעלינו עם שמנים, ריחות וקומפרסים מצילי חיים.

קרן וגיל נוטיק

לידה משי
חופית היקרה, תודה על הכל, ותודה שעזרת לי להביא אוצר למשפחה. הגשמת לי חלום שהמשפחה תהיה שלמה ומלאה. אני לא יודעת עד כמה את מודעת לזה, שהצלת אותי בשבועות הכי קשים . אוהבת ומעריכה.

מור ואורן

לידה דוד שמעוני
חופית אהובה, יקרה, גיבורה שלנו,אמנם אני ילדתי בעצמי והוצאתי את דויד מהגוף שלי, אבל את לחלוטין שותפה מלאה בתהליך הלידה הזאת, הלידה הראשונה שלי, המורכבת, הארוכה , הלא נגמרת (44 שעות אבל מי סופר), הכואבת הזאת שלי. כשאני מספרת עליה היא נשמעת נוראית וטראומתית, אבל אני יצאתי ממנה חזקה , מאושרת ומחוזקת וללא טראומות בכלל והמון המון המון בזכותך. 44 שעות של צירים שלמעט כמה שעות קצרות של ההתחלה היית איתי לאורך כל הדרך, כשהתקשרתי וביקשתי שתבואי, למרות שזה קצת מוקדם (כי כבר קשה לי ) את עזבת הכל, ילדה קצת חולה ( אם את זוכרת ) והתייצבת שם למעני , למעננו ועד זריקת האפידורל בה כבר היינו כולנו גמורים ואורן נרדם שם את אספת את עצמך למעני והחזקת לי ידיים תוך כדי. גם כשהוצאתי את דויד ממני בואקום ואפילו שעה אחרי שהשלייה סירבה להתנתק נשארת שם והיית איתי ! כשכולם כבר היו עסוקים רק בדויד הקטן…. אני זוכרת שבשנייה שהתחיל הציר הראשון (שאת היית נוכחת בו) כבר הבנתי איזה מזל שמצאתי אותך, כבר מאותה שנייה קלטתי שכל עוד את שם עוזרת לי,אני עוברת את זה ויהיה בסדר. דויד כבר כמעט בן חצי שנה, חצי שנה שהחיים שלי כבר לא אותם חיים, חיים חדשים, חיים של משפחה על כל המשתמע מכך. לעולם תיהיי חלק שלא נוכל לשכוח בתהליך יצירת המשפחה החדשה שלנו, היום כבר ברור לי שלא אוותר עלייך גם בכל הלידות הבאות .. כן, כן, כבר אפשר לדבר על האופצייה הזאת בלי לרצות למות חחחח 😊 חופיתוש, אני מודה לך ומעריכה אותך, חלקת איתי חוויה מטלטלת ומשנת חיים, זאת לחלוטין השליחות שלך והייעוד שלך ואת עושה את זה בטוטאליות ונתינה שלא ראיתי כמותה. תודה על הכל מכל הלב אוהבים אותך מור, אורן ודויד שמעוני 😊

דר ויובל

לידה נילאי
יובל כותב: כבר במפגשים המקדימים חופית ידעה לשאול את השאלות הנכונות שבזמן אמת, כבר היינו מוכנים לתרחישים אפשריים. חופית הצליחה לגרום לנו להעביר את השלב הלטאנטי ברובו בבית ע"י תמיכה טלפונית (היא גם הציעה לבוא אך אנו בחרנו שאין צורך). כשדר החליטה שיוצאים, חופית הגיעה ממש איתנו לבית היולדות והחלה לסייע לי (התומך) ב"החזקת המרחב" ובמתן תמיכה מדוייקת לדר. אין לי ספק שבלי הסיוע של חופית לא היינו מצליחים ליישם את תוכנית הלידה הטבעית. כשכל הרופאים רצו לשגר אותנו לחדר לידה רגיל, המקצועיות של חופית באה לידי ביטוי בלשפר ליולדת מדדים על מנת לקבל את האישור להיכנס למרכז הטבעי. לאחר שנכנסו לחדר הלידה , חופית הצליחה להשכין רוגע ושלווה שכל כך חיוניים בשעות אלו. גם ברגעי הלידה עצמם חופית הצליחה לעזור למיילדת למנוע קרע!!! ואם זה לא מספיק גם בלידת השילייה היא הפעילה את קסמיה והצליחה לגרום לביטול הליך כירוגי. חופית נתנה לנו את היכולת לבחור, במקום להגיד "אמן" לפרוטוקולים של בתי חולים. חופית פשוט הרגישה אותנו והייתה מחוברת אלינו. חופית היקרה את פשוט מלאך שאני מאחל לכל יולדת ותומך לידה שיהיו לידם. הביטחון המקצועיות והשלווה שאת מפיצה בחדר, התמיכה שנתת לדר, אהבתך ומסירותך למקצוע ראויים להערכה. * אם את לא חופית וקראת את כל זה, אל תשכחי שאני רק התומך...את יכולה רק לדמיין איך דר זוגתי היקרה הייתה ממליצה לך בחום על חופית מנו מלאך/דולה בשליחות הבריאה ️ יובל.

עדי ועודד

לידה
חופית אהובה ויקרה, ממש ממש תודה לך על האמונה החזקה בטבע הנשי ובי בפרט, על התמיכה והחיזוקים. לידה שניה שאנחנו זוכים שתלווי אותנו ובאמת איזו זכות זו היתה. מבחינתינו, זאת היתה כמו לידה ראשונה. נתת לנו, בהכנה ללידה איתך, כלים שעזרו לנו לאורך ההיריון עצמו וגם חיברו את עודד לתהליך. דברים שלא הספקנו בלידה הקודמת שהקדימה. ביום הלידה עצמה, שהיתה מפתיעה, מהירה ומרגשת ביותר, את היית העוגן בכל הסיפור. עזרת לנו לקבל החלטות, ליווית לאורך כל הדרך במקצועיות וביטחון עם הרבה רגש ואהבה. אוהבים אותך ומודים לך, את מדהימה.

נעמה ויוני

לידה עומר
היום לפני שנה בדיוק הזעקנו אותך מחגיגות יום הנישואין שלך ושל משה כדי לנכוח בלידה המדהימה של עומר. ואוטוטו הוא יהיה בן שנה. השלישי לנצר השלושה שיילדת. אחרי שלוש לידות ביחד אני יכולה לומר שאת אמא לביאה, דולה מדהימה ואישה חכמה שהולכת אחרי הלב והמצפון ולא נותנת לרעשי הרקע לבלבל אותה. את אישה חזקה וחכמה. בדרכך הייחודית את מעוררת השראה לסובבות אותך, ואני ביניהן. הנוכחות שלך בלידה שלי היתה אחד הדברים המרגיעים, המחזקים והמעצימים ביותר שיכולתי לחוות בלידה הטבעית והמהממת של שחר. בלידה השניה שליאור נולדה יש לי זיכרון ממש חזק שמרגע שהגעת למחלקת אם עובר, משהו בי פתאום נרגע ויכולתי להתמסר לכאב וללדת. בלידה השלישית קרו כל כך הרבה דברים אחרת, אבל את המשכת להאמין בי שאדע להתמודד גם עם הבלתי צפוי. בסופו של דבר היתה חווית לידה מטריפה שיצאתי ממנה על גג העולם ועם תחושת הודיה חזקה. גרמת לי להרגיש אמזונה אמיתית. תודה.

מור ויונתן

לידה עומר
ואו מה אני אגיד על למה בחרתי 5 כוכבים לחופית המדהימה... קשה להגיד את זה במילים כי לא מדובר פה על שירותי איש מקצוע רגילים כמו הובלה, או נגרות.. מדובר פה על עיסוק כל כך הרבה יותר מופשט ומורכב- בהיריון, בלידה, ברגש, בנשמה, בזוגיות, במשפחה וואו מדובר פה בכל כך הרבה דברים שחופית פשוט יודעת לגעת בכל אחד מהם בצורה הכי רגישה וטובה שיכולה להיות. בחרנו בחופית להיות הדולה שלנו בלידה הראשונה של הבת שלנו לפני 3 שנים. ידעתי שאני הולכת על לידה טבעית בשל אילוצים והרגשנו שאנחנו חייבים ליווי של דולה. את הקליק עם חופית הרגשנו בפגישה הראשונה- שנינו, אני ובעלי. את הסיפור על הלידה הראשונה כבר סיפרת בעמוד של חופית. בהיריון השני התלבטנו קצת אם אנחנו צריכים דולה כי הרגשנו שאנחנו יודעים מה לעשות. אבל לאחר מחשבה קצרה החלטנו פה אחד שזה לא קשור לידיעה של מה לעשות ושאנחנו רוצים את חופית איתנו! כמו שמרתי, מדובר פה בהרבה מעבר לידע, מדובר פה בכח של חופית לתת לי שוב להאמין בעצמי, בגוף שלי, בעובר שלי. לתת לנו כוח כמשפחה, כח של בחירה, לתת לנו להרגיש יודעים וצודקים ומוכנים. והכי חשוב פשוט לתת שלווה, רוגע וכוח ברגעים שבהם הכי זקוקים להם. אז את הלידה השניה חופית כמעט פספסה (בשל לידה שהתפתחה מאוד מהר משלב מסוים) אבל ברגע המכריע היא היתה שם. כשכבר כמעט והתייאשתי ואמרתי שאני כבר לא מסוגלת פתאום שמעתי קול של מלאך קטן שנוגע בי ואומר לי:"את מסוגלת" ידעתי שחופית באה, ושאנחנו עושים את זה.. בקיצור אם הייתי יכולה לתת 100 כוכבים ולא חמישה, הייתי עושה את זה מכל הלב...

שירה ואלון

לידה כרמל
חופית האהובה והמוכשרת,איזה מזל גדול היה לנו שזכינו להכיר אותך ושהיית איתנו במעמד משנה החיים הזה (במלוא ובן המילה) שנקרא לידה! קשה לסכם ולתאר דבר כביר כל כך, וגם את הכרת התודה, האהבה והשמחה שלנו על חלקך בלידה המופלאה של בננו הבכור קשה להסביר במילים. אז אספר רק את ה״עובדות היבשות״ על החוויה לצדך -ראשית הרשמת אותנו מאד בשילוב של ידע, ניסיון וגישה,נטעת בי ובנו ביטחון, היית שם כדי לייעץ ולתמוך,ועשית את כל אלה בחן וחסד. בזמן הלידה (וגם בזמן הצירים בבית) הובלת בידיים רכות ונחושות את התהליך, ובבית החולים היית לנו מלאך שומר, תמיד יודעת מה ומתי לעשות, עם רעיונות מושלמים וידיים טובות בדיוק במקום הנכון, תומכת ומנחמת ומרגיעה, בעבודת צוות מושלמת בינך לבין בעלי והמיילדת של ביה״ח, וגם איתי וגם עם התינוק שלנו (כך נדמה לפחות) 🙂 אני לא מכירה כמעט אף אחת שיכולה להגיד שתכנית הלידה שלה התממשה במלואה, בטח כשמדובר בלידה ראשונה, ובטח ובטח כשמדובר בלידת מים טבעית בבי״ח, (תל השומר - מאד מומלץ, אגב)ובאמת, כדי לא להתאכזב, ניסיתי ״לשחרר״ ולא לצפות שדברים יקרו כמתוכנן באופן נוקשה מדי, אבל הנה קרה הפלא הזה (כפי שעודדת אותי להאמין שיקרה) ואני גאה ומאושרת לספר את סיפור הלידה שלי. זה כמובן מזל גדול, אבל לא רק מזל (גם הרבה שכל, אינטואיציה וניסיון שלך),לא היינו יכולים לעשות זאת בלעדייך!!!!! תודה ממעמקי הלב והרחם. אוהבים אותך❤️ שירה ואלון

סיוון ומיקי

לידה תאיר
ההחלטה לקחת את חופית כדולה הייתה החלטה נפלאה שאני מודה עליה עד היום כשאני מהרהרת בלידה שהייתה לי. הלידה שלי הייתה מאוד ארוכה והיו בה רגעים מאתגרים, אבל בסופו של דבר אני רואה אותה כחוויה חיובית, עוצמתית וטבעית! חופית מביאה איתה המון סבלנות, אמונה, ידע ובטחון. בזכותה ובזכות בן הזוג שלי, הרגשתי שאני בבית למרות שהייתי בבית החולים. הרגשתי שיש על מי להשען ועל מי לסמוך ושאני יכולה פשוט להתרכז בללדת. הרגשתי תמוכה ואהובה. ברגעי השבירה שלי (בכל זאת כמה ימים של צירים) חופית הצליחה לחזק אותי, לדרבן אותי ל״עוד קצת״, וככה עד שבסוף הלידה התקדמה וילדתי ללא התערבויות כפי שרציתי. בן הזוג שלי , שבהתחלה חשב שהדולה היא בעיקר בשבילי וקצת פחד להדחק החוצה, ממש מברך על ההחלטה שלקחנו... בזכות חופית הוא בעצמו זכה לתמיכה ולהתרעננות בזמן, שהוא תומך בי בחוויה האינטנסיבית והארוכה הזו, והיה יכול לשחרר ולהרגיש בטחון- שהכל יהיה בסדר ושיש מישהו עם המון ידע וניסיון ״בצד שלנו״. אז חופית - ללא ספק בחרת במקצוע שמתאים לך ואנחנו ממש מודים לך שהיית לצדנו ועזרת לעצב את החווייה הזו בצורה חיובית ומעצימה. סיון, מיקי ותאיר

צליל חן ויולי

לידה סול
מה אני יכולה להגיד? עבר חודש וקצת מאז הלידה ובתוך כל הטירוף, חייבים לעצור רגע, בכדי להגיד תודה ענקית להחלטה הטובה ביותר שעשינו. חופית, זה נכון שההמלצות עלייך הגיעו מכל עבר, אבל לא תיארנו לעצמנו כמה הנוכחות שלך תהיה ברמת הצלת חיים.את החזרת לי אוויר כשלא ידעתי איך לנשום. את השרית רוגע אחרי שעות ארוכות, חיזקת בתוך העייפות הגדולה והיית סופר מקצועית מול הצוות הרפואי שבתמורה כיבד את נוכחותך בכל רגע ורגע . שנינו מאמינים שלולא את - המאורע הכל כך חשוב הזה היה מסלים לכיוונים שלא היינו מעוניינים בהם כלל.מכל הסיבות האלה ומרבות אחרות שהצטברו והמילה הכתובה אינה מספיקה לתארן - את ההחלטה הכי טובה שעשינו בהריון ובלידה. תודה תודה תודה אוהבים,יולי. צליל-חן וסול

שרון וגיא ליברמן

לידה רומי
חופית שלנו המדהימה!!!! ארבעה חודשים אחרי שהאוצרית הקטנה שלנו יצאה לעולם, אנחנו עדיין חושבים עלייך, נזכרים ומתגעגעים... איך שכמה פגישות הופכות אדם לחלק מהמשפחה, מהסיפור... אז עדיף מאוחר מאשר אף פעם :)) אנחנו רוצים להודות לך על הליווי המסור, הזמינות המלאה, הצחוקים, הקלילות, החיבור המהיר, הייעוץ, העזרה , התמיכה (שבוע 42 רוצה כבר ללדתתת!!!) , המקצועיות והאכפתיות - החל מן הפגישה הראשונה ועד הרבה אחרי הלידה. תודה לך על העידוד והעזרה הטבעית במהלך הלידה (מיץ אומץ!!) לחילוץ רומי הקטנה מן התעלה. בהחלט כל החוויה זכורה לי לטובה

אפרת, עמית חלץ

לידה שחר
חופית היקרה הגענו אליך, בעלי עמית ואני, לפגישת היכרות וכבר בפגישה הרגשנו חיבור, כימיה וידענו שחייבים לקחת אותך כדולה. חופית, הפכת את חווית הלידה שלי לנעימה, שלווה, רגועה. זיכרון מתוק וקסום. החל מהשלווה שהשריית עלי ועל עמית כשבאת אלינו הביתה ועד פגישתינו בבית החולים. אם זה בעיסויים ומגע, בידע, מקצועיות ועצות, והשקט שהבאת איתך לחדר הלידה. היתה לי לידה ראשונה וקצרה. הרגשתי כל כך בטוחה, שאני בידיים טובות. בזכות זה הייתי מסוגלת להתמקד ולהביא לעולם את שחר בדרך שאני רוצה, עד כמה שאפשר היה. היית שם כדי להחזיר לי את האמונה בעצמי. הצלחתי להוציא ממני את הכוחות שהיו בי, שאני בעצמי לא האמנתי שהם קיימים. ידעת להקשיב לרצונות שלי ושל עמית כאחד ולתת לנו את הזמן שלנו יחד. רק לאחר הלידה הבנו מה היה חלקך בהנחיה המשמעותית לחוויה הנפלאה שעברנו יחד.

מירית ולירון

לידה יובל
חופית אהובה שלי.. עבר שבוע ואני עוד מנסה למצוא את המילים המדוייקות שיתארו את הערכתי... אני פשוט אתחיל מהסוף- שוב הגשמת לי חלום! והפעם החלום היה יותר מפורט ואולי אפילו יותר מורכב להגשמה.. ויחד איתך הגשמנו אותו בדיוק כמו שדמיינתי. לידה שניה. לידה שניה איתך. לידה שניה טבעית. כפי שיחלתי. והפעם, קיוויתי שאצליח להגיע ללידת מים באוירה חלומית... ורוב הזמן החלום היה נראה לי בלתי מושג. לקראת סוף הדרך התווספו כל מיני גורמים שהרחיקו ממני את החלום. אפילו ויתרתי וקיבלתי את העובדה שלידת מים הפעם לא תהיה. ומה שחשוב זה שאני והתינוקת נהיה בריאות. אבל את חופיתוש, לא התרגשת מכלום (קטע איתך..) ומבחינתך החלום שלי עמד כמתווה דרך. ורק דאגת לפרט אותו ולראות אותו מול עינייך. לגרום לי לראות אותו בבהירות ולברוא אותו בעצמי. בסופו של דבר, חופית יקירה, זה לא רק שהגשמנו את החלום. זה גם איך. וברגע האמת, הבנתי שיש דברים שהם מעבר לתפאורה ולאוירה. ילדתי בלידת מים מסעירה ומעצימה! בדיוק כפי שייחלתי. האורות, הריחות, הצחוקים, תחושת הקדושה והטבע...! ובמהלכה הרגשתי את מה שהרגשתי גם בלידה הראשונה- שאת, חופית, מזה מדויקת לי! הריח, המבט, תחושת הביטחון והידיים החזקות (מה את אוכלת בחיי) שמחזיקות אותי חזק חזק. כל אלו זה בול מה שאני צריכה כדי ללדת! וזה חופית, אי אפשר לחלום, זה שלך. ואת זה את מביאה. וזה מדהים. אז תודה. תודה על כל אלו. תודה שעזרת לי לברוא את החלום שלי. אני אוהבת אותך!! וגם לירון!

קארין ואדם

לידה תותית
תודה תודה תודה תודה תודה זו מילה כל כך קטנה לעומת מה שאני מרגישה. את מדהימה! עזרת לי להתמודד , להרגיש, לחוות, להקשיב לגוף שלי. בקיצור היית שם. נתת את כל כולך בשבילי ובשביל הנסיכה שלי. את מופלאה בכל הנתינה שיש בך וברצון הטוב לתת ולעזור גם כשזה נראה בלתי אפשרי. אוהבים ומעריכים כל שניה שהענקת לי. בלעדייך זה לא היה מושלם! אוהבת הכי הכי שרק אפשר.

דגנית ואבי

לידה מתן
חופית היקרה. תודה רבה לך על ליווי מדהים והכי אישי , עד שממש אפשר להרגיש חיבור של שנים. בזכותך ובזכות הידע שלך אני מרגישה שהגעתי הכי מוכנה, ופגשתי דולה הכי מקצועית שיכולתי לבקש, וחברה טובה שלא הייתי רוצה לפספס. תודה ענקית שליווית אותי בלידה הראשונה והיית שם בשבילי. אהבתי מאוד את החיבור למקורות של פעם וההכוונה ללידה הכי טבעית שיש ללא התערבות רפואית כמה שאפשר. בזכותך זכינו ללידה שלווה, וילד שקט ונעים שחב לך את מירב התודות. את פשוט בן אדם מיוחד. מאחלת שהמון אנשים יפגשו אותך ויראו כמה את מדהימה. אוהבים.

ורד

לידה ליה
היית דולה מושלמת! לא יכולתי לבקש יותר טוב מזה. את זוכרת שאני מאוד רציתי אפידורל… זה לא היה ברור אם אני אוכל לקבל בגלל קעקוע שיש לי בגב התחתון. פניתי אליך כי אמרתי לעצמי שאם לא יהיה לי אפידורל, לפחות שתהיה לי מלווה בחדר. שתוכל לעזור לי איכשהו להתמודד עם הכאב הלא נודע הזה. אני זוכרת שבפגישות שלפני ניסית להרגיע אותי שזה מאוד אפשרי ואני מסוגלת אבל לא הצלחתי לדמיין בכלל איך אני אתמודד עם הדבר הזה לבד. שללתי על הסף אפשרות שיכול להיות לי כוח סבל לעשות את זה. לידה טבעית? אני? אין סיכוי, אני אתעלף, אאבד הכרה, אני לא אעמוד בזה. וחוצמזה, למה בכלל? למה לסבול? כמו שאת יודעת, את הלידה עברתי ללא אפידורל ולא בגלל שלא יכולתי לקבל אלא פשוט לא הספקתי. זאת היתה ללא ספק חוויה מדהימה! והרבה מאוד בזכותך. זה אולי קלישאתי בטירוף אבל הלידה הזאת עזרה לי לגלות צדדים בעצמי שלא ידעתי על קיומם, כוחות מטורפים שרק במצב הזה יוצאים החוצה. כל מה שאת ואחרים אמרו לי לפני הלידה, פתאום קיבל משמעות כל כך נכונה ואמיתית. אז... כן , זה בהחלט אפשרי ובדיעבד אני שמחה מאוד שלא לקחתי אפידורל ועשיתי הכל לבד. תודה שעזרת לי לעבור חוויה כל כך משמעותית באופן חיובי, תודה ששכנעת אותי לא לוותר לעצמי, תודה שהיית שם בנוכחותך המהממת והמרגיעה. אוהבת ורד

קארין ואדם

לידה תותית
תודה תודה תודה תודה תודה זו מילה כל כך קטנה לעומת מה שאני מרגישה. את מדהימה! עזרת לי להתמודד , להרגיש, לחוות, להקשיב לגוף שלי. בקיצור היית שם. נתת את כל כולך בשבילי ובשביל הנסיכה שלי. את מופלאה בכל הנתינה שיש בך וברצון הטוב לתת ולעזור גם כשזה נראה בלתי אפשרי. אוהבים ומעריכים כל שניה שהענקת לי. בלעדייך זה לא היה מושלם! אוהבת הכי הכי שרק אפשר.

אביבית ודני

לידה יאיר
חופית היקרה שלנו, זה לא היה קורה בלעדייך!!!!! אין מילים שיוכלו לתאר את גודל ועוצמת התודה שלנו אלייך. זכינו בדולה שהיא אישיות מדהימה וחשוב לא פחות -מבינה עניין ויודעת בדיוק מה להגיד ומה לעשות ברגעים הנכונים. ומי כמוך יודע שהיו הרבה מאוד רגעים קשים. אני רוצה לאחל לכל ההריוניות שיפגשו אותך כי זה באמת הופך את הכול ליותר פשוט והרבה יותר מרגיע וזורם. ולמי שמתכננת לידת ויב"ק-שתדע שפגשתי את הדולה המדהימה ביותר עלי אדמות, שהבהירה לי שאם ארצה אין זו אגדה. הנסיך שלנו נולד במשקל 3.770 לאחר כמעט יממה בחדר לידה ולאחר שחלפו שנה ושמונה חודשים בלבד מהניתוח בו נולדה ביתנו הבכורה. במילים אחרות-כנגד הרבה מהציפיות של הרופאים. בזכות חופית הלידה הפכה לאפשרית. בזכות הליווי התמיכה וההקשבה במהלך ההיריון בלידה וגם לאחר הלידה. אגב, הבחור שלי מוסר לכולם, שההחלטה לקחת דולה היא אחת ההחלטות הכי חכמות שעשיתי אבל ההחלטה לקחת את הדולה הזאת היא החלטה גאונית!!! (והוא היה מממש סקפטי בהתחלה עם הרעיונות "המוזרים" שלי לקחת דולה...) מאחלים לכם, שאם גם אתן תרצו-אין זו אגדה. היא אמיתית! והיא תהייה בשבילכם לכל מה שרק תצטרכו ומעבר לכך.

תודה!

איזה כיף שכתבת לי,

מבטיחה להשיב בהקדם ❤️